Kiedy dni stają się coraz bardziej ponure, z większą przyjemnością myśli się o ciepłej kąpieli. Nawet wczesna jesień potrafi być chłodna. Dobrze jest więc móc rozgrzać się w wannie. Kąpiel to także znakomity sposób na odprężenie. Rozgrzewające działanie jest zawsze. By umożliwić sobie relaks, trzeba się o to postarać. Potrzebne są odpowiednie warunki, by uspokoić umysł i się zregenerować.

Idealne warunki do relaksu w wannie

To musi być czas tylko dla siebie. Trzeba się upewnić, że nikt w tym czasie nie będzie niczego chciał z łazienki. Ideałem jest siedzieć w wannie, ile tylko ma się ochotę. Jeszcze lepiej, jakby nikogo akurat w domu nie było. Wtedy relaks nie zostanie zakłócony przez żadne hałasy. W łazience można ustawić kilka świeczek. Chodzi o nastrój, ale mogą też ładnie pachnieć. Wspaniała relaksująca kąpiel musi być przyjemnością tak dla ciała, jak i dla oczu oraz zmysłu powonienia. Może się też przydać nastrojowa muzyka, ale dla wielu osób najlepsza dla wypoczynku jest cisza.

Nie zapomnij odpocząć – pomedytuj

Zapachy do jesiennej ciepłej kąpieli

Jesienią pojawia się ochota na ciepłe, otulające zapachy. Uwielbiane stają się w tym czasie wanilia i czekolada oraz zapachy owoców z cynamonem. Dzięki takim zapachom jesień staje się o wiele przyjemniejsza. Można poszukać płynów do kąpieli lub żeli o takich zapachach. Poprawiają nastrój i odprężają. Kiedy kąpiel to sposób na odprężenie, można też wybrać zapach lawendowy. Nie jest to zapach kojarzący się z jesienią, ale ma mocne działanie uspokajające.
Udało się odprężyć, złe myśli odeszły, pojawił się dobry humor. I co dalej? Choć relaksująca kąpiel się zakończyła, to warto przedłużyć ten spokojny czas. Zamiast zaglądać na portale informacyjne czy brać się za porządki, lepiej zrobić sobie coś do jedzenia i poczytać przyjemną książkę.