Czasami nasze życie potrafi być dla nas tak bardzo przytłaczające, że choćbyśmy nie wiadomo jak się starali, nie jesteśmy w stanie się odprężyć, bo naszą głowę wciąż zasnuwają pesymistyczne myśli, wizje na temat przyszłości albo obrazy tego, co już się wydarzyło i z czym nie możemy sobie poradzić.

Odprężenie się – jak je osiągnąć?

Właśnie w takich chwilach masaż relaksacyjny okazuje się nieocenioną pomocą. To odprężenie warto zapewnić sobie z zewnątrz. Jeżeli wybierzemy się do dobrego masażysty, jego wypracowane ruchy rąk sprawią, że naprawdę nie będziemy w stanie skupić się na niczym innym, jak tylko na czystym relaksie i myśleniu o odpoczynku.

Potwierdzeniem tych słów mogłyby być dla nas wszystkie pozytywne rekomendacje tych osób, które już korzystały z masażu relaksacyjnego albo robią to wręcz regularnie. Zazwyczaj tak to się właśnie dzieje. Zapisujemy się pierwszy raz w życiu na podobny masaż z myślą o tym, że po prostu skorzystamy z niego raz i zapewne już nigdy więcej po niego nie sięgniemy, a tu jednak tak bardzo przypada nam on do gustu, że wracamy na niego już po tygodniu lub w momencie, gdy znów czujemy, że nie dajemy sobie rady.

Błogie uczucie totalnego odprężenia potrafi nas uzależnić

Jest ono szczególnie cenne dla tych osób, które naprawdę nie potrafią same odpoczywać i często sobie na ten odpoczynek w ogóle nie pozwalają. Gabinet masażu w pewnym stopniu nas do niego zmusi, nie pozwalając nam na robienie czegokolwiek przez przynajmniej jedną godzinę. Czas ten jest w zupełności wystarczający do tego, by totalnie zregenerować całe ciało, a przede wszystkim by zregenerować swoją głowę i nieco ją oczyścić.
Oczywiście możemy też uciekać się do różnych innych technik relaksacyjnych, ale w ich przypadku bardzo ważne będzie to, by nauczyć się oddzielać moment odpoczynku od momentu pracy.

Gdy te dwa elementy zaczynamy ze sobą ciągle przeplatać, nie wychodzi z tego nic dobrego. Musimy wyznaczyć jasną granicę między pracą a relaksem, bo tylko w takim przypadku relaks rzeczywiście będzie efektywny.

źródło: Portal ogólnotematyczny naszglos.pl